Perustoimitus 0 € yli 120 euron ostoksista!
  • Lyhythihainen ja nilkkapituinen mekko Selected merkiltä. Mekko on suunniteltu hieman vartalonmyötäiseen istuvuuteen. Se on valmistettu pehmeästä Lenzing Ecovero -viskoosista ja Tencel-lyocellista. Vetoketju selässä.

    Lue koko tuotekuvaus Näytä vähemmän
    Erityistä
    Tuotteen valmistuksessa on käytetty Lenzing Ecovero -viskoosia ja Tenceliä.
    Materiaali
    70 % viskoosi, 30 % lyocell
    Hoito-ohjeet
    Pesu 30 asteessa, hellävarainen pesu. Älä valkaise. Älä rumpukuivaa. Kuivata ripustamalla. Silitys enintään 110 asteessa. Höyrytys voi aiheuttaa pysyviä vaurioita. Ammattimainen kemiallinen pesu tetrakloorietyleenillä ja kaikilla F-symbolin mukaisilla liuottimilla.
    Valmistusmaa
    Kiina
    Väri
    BIRCH
    Valmistajan tuotenumero
    16096786
    Avainsanat
    mekko, juhlamekko, SELECTED, viskoosi, lyocell, arkimekko, lyhythihainen mekko
Nouto tavaratalosta
1–7 arkipäivää
0,00 €
Toimitus automaattiin tai noutopisteeseen
1–7 arkipäivää
0,00 € – 4,90 €
Kotiinkuljetus
1–7 arkipäivää
7,90 €–50,00 € kuljetusyhtiöstä ja tuotteen koosta riippuen
Pikatoimitus Wolt
2–4 tuntia
Alk. 6,90 €, kun toimitus on saatavilla valittuun osoitteeseen.
Meille on hyvin tärkeää, että olet tyytyväinen tilaukseesi. Voit palauttaa tilaamasi tuotteen 30 vuorokauden kuluessa tuotteen vastaanottamisesta. Palauttaminen on maksutonta eikä sinun tarvitse ilmoittaa palautuksesta etukäteen.
Lue tarkemmat palautusohjeet

Muodin palvelut

Löydä tyylisi jokaiseen päivään – tavarataloissa tai etänä.

  • Monipuoliset pukeutumispalvelut: Apua arjen ja juhlan vaatevalintoihin – etäpalvelu maksutta MyStockmann-asiakkaille
  • Mittavaatepalvelu: Miesten vaatteet mittojen mukaan
  • Ompelupalvelu: Korjaukset uusiin ja vanhoihin vaatteisiisi
Tutustu ja varaa aika